21 липня 2025 року завідувач кафедри взяв участь у роботі круглого столу «Регулювання водневого ринку в Україні: презентація законопроєкту та подальші кроки», організований Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
У фокусі уваги рамковий законопроєкт, що має закласти системну правову та інституційну основу для розвитку виробництва, транспортування та використання відновлюваного і низьковуглецевого водню. Документ створений у рамках Програми відновлення зеленої енергетики ПРООН, що сприяє гармонізації українського законодавства зі стандартами ЄС. На сьогодні цей законопроєкт передбачає:
✅ Введення термінів «відновлюваний водень» і «низьковуглецевий водень» згідно з європейськими директивами
✅ Створення системи гарантій походження та сертифікації водню
✅ Базове регулювання інфраструктури водневого ринку — транспортування, зберігання, приєднання до мереж
✅ Повноваження для НКРЕКП, КМУ та центральних органів влади для розробки технічних стандартів та стимулюючих механізмів
✅ Запровадження реєстру водню
✅ Механізми державної підтримки
✅ Цілі до 2030 року.








У своєму виступі зазначив про необхідність залучення представників університетів – фахівців у цій царині до розроблення такого законодавчого документу.
Цього разу, в роботі круглого столу взяли участь представники КПІ ім. Ігоря СікорськогоІнститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря СікорськогоScientific and Technical Union of Chemmotologists, Державний університет “Житомирська політехніка” та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Світовий досвід свідчить, що тільки консолідовані дії представників влади, бізнесу, громадських організацій, фахівців-практиків, наукових установ і університетів призводять до раціонального синергетичного ефекту. Крім того, у виступі зазначив, що для функціонування водневої інфраструктури, що лише на етапі започаткування в Україні, важливим є підготовка кадрів. І це має бути зафіксованим в законі. Перші кроки тут КПІ ім. Ігоря Сікорського вже здійснив, створивши міждисциплінарну освітню програму G11 + G1 “Енергоощадне обладнання біопаливних та водневих технологій – https://pk.kpi.ua/specialities-bak/s-g11/#1g114 . Вдячний стейкхолдерам Українська Воднева РадаHydrogen UkraineБіоенергетична Асоціація УкраїниІнститут загальної енергетики НАН УкраїниScientific and Technical Union of Chemmotologists за консолідацію, підтримку та спільні активності. Наразі у пріоритеті – напрацювання та надання пропозицій для доопрацювання проєкту закону.
Comments are closed