Компанія Interproject GmbH

02.06.22 було проведено вебінар випускника кафедри Дмитра Матушкіна для студентів другого курсу груп ОА-01, ОА-91 і ОА-п01 в рамках вивчення освітнього компонента «Системи автоматичного керування». Дмитро Матушкін отримав диплом магістра на кафедрі автоматизації управління електротехнічними комплексами (кафедра автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів) у 2020 році. Зараз він працює на посаді помічника головного програміста АСУ ТП у міжнародній компанії Interproject GmbH.

На вебінарі Дмитро надав інформацію про компанію Interprojekt GmbH, яка є мозковим центром для найрізноманітніших індустрій, розвиває широкий спектр послуг та продуктів: від розробки 3D-проектування до впровадження хмарних технологій та IoT-інструментів для цілісного управління ресурсами промислових компаній в агросекторі.

Компанія займається як установкою окремого обладнання, так і комплексною автоматизацією підприємств: створенням автоматизованих цехів, ділянок, роботизованих комплексів, систем управління якістю. Дмитро відмітив, що проектування та налаштування таких систем значною мірою ґрунтується на матеріалі дисциплін «Теорія автоматичного керування», «Цифрові системи автоматичного керування», «Основи схемотехніки».

Поле діяльності Дмитра, як помічника головного програміста, охоплює розроблення програмного забезпечення для ПЛК та SCADA-систем, проведення налагоджувальних робіт та запуску в експлуатацію. Продукція компанії має попит у таких країнах як Чехія, Китай та ін.

Після відповіді на запитання учасників вебінару Дмитро зазначив, що освітня програма «Інжиніринг інтелектуальних електротехнічних та мехатронних комплексів» на сьогодні є перспективною на ринку праці. Тому випускники нашої кафедри мають гарні шанси отримати роботу за спеціальністю як у вітчизняних, так і в зарубіжних компаніях.

Потім Дмитро навів приклади та поділився своїм досвідом розробки сучасних систем автоматичного керування, які базуються на технологіях Інтеренету речей та хмарних технологіях, основи яких викладаються на кафедрі.

Під час зустрічі сторонами піднімалися питання про сучасне програмне забезпечення, яке широко використовується на промислових підприємствах.

Також Дмитро висловив підтримку освітній програмі та надав деякі рекоменації щодо її покращення. Зокрема він порадив зробити акцент на вивченні мови програмування ST для ПЛК та SCADA-систем. Окрім цього наш випускник акцентував бажаність впровадження вивчення об’єктно-орієнтованого програмування. На старших курсах, за його думкою, слід виділити час для вивчення баз даних. Усі ці знання є дуже актуальними на сучасному етапі розвитку інтелектуальних автоматизованих систем.

Після цього Дмитро розповів здобувачам про свій досвід роботи. Доповідач показав спроектовані шафи керування та розповів про свій досвід програмування ПЛК та SCADA-систем різних типів. Під час розповіді Дмитро демонстрував різноманітні фотографії своїх проектів.

На завершення Дмитро показав та пояснив роботу працюючої SCADA-системи. Розповів про досвід своєї роботи з розробки та програмування систем керування процесами з HMI-інтерфейсами та SCADA. Ця доповідь підкріплювалася демонстрацією здобувачам програмного забезпечення, що використовується як у вітчизняних, так і в зарубіжних компаніях.