Урочисте відкриття дошки пам’яті Чермалиху Валентину Михайловичу

7 листопада 2023 р. віддали данину пам’яті видатному вченому, педагогу, доктору технічних наук, професору, академіку Академії інженерних наук України, заслуженому винахіднику України, заслуженому професору КПІ ім. Ігоря Сікорського – професору Чермалиху Валентину Михайловичу. Більше 40 років його життя було пов’язано з КПІ, де він працював з 1973 року завідувачем кафедри автоматизації гірничої промисловості (АГП) (сьогодні автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів (АЕМК)), професором. Чермалих В.М. є засновником у 1974 році наукової школи «Теорія, технічні рішення оптимальних енергозберігаючих систем електропривода та технологічних процесів із мікропроцесорним керуванням». За короткий термін під керівництвом професора Чермалиха В.М. було створено лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, новітньою обчислювальною технікою. Створені лабораторії основ електроприводу, електроприводу машин і установок гірничого виробництва, теорій автоматичного керування, автоматизації підземних та відкритих гірничих робіт, мікропроцесорних систем керування, класи ПЕОМ та ін.За період активної науково-педагогічної роботи професора Чермалиха В.М. було видано понад 250 друкованих праць, у т.ч. 38 авторських свідоцтв на винаходів. Активно працює у сфері підготовки кадрів вищої кваліфікації, зокрема, працюючи у двох спеціалізованих радах із захисту кандидатських і докторських дисертацій. З 1978 до 2000 року був членом секції Комітету з державних премій України. Під його керівництвом 34 аспіранти захистили кандидатські дисертації, у т.ч. 7 – громадяни зарубіжних країн (Німеччини, Алжиру, Сирії, Йорданії). 5 його учнів стали докторами технічних наук, професорами.Вплив наукової школи проф. Чермалиха В.М., через його учнів, його наукові доробки та педагогічне надбання на розвиток науково-освітнього середовища кафедри автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів і Інституту в цілому протягом багатьох років був і сьогодні продовжує залишатися незаперечним фактором в нашому університеті.33 роки проф. Чермалих В.М. очолював кафедру. Колектив разом з ним проходив безліч випробувань і щоразу оновлювався й набував нових технологічних рис. Так, у 1989 році у зв’язку з реорганізацією і відкриттям нових спеціальностей, на базі кафедри автоматизації гірничої промисловості засновано дві кафедри – кафедру автоматизації управління електротехнічними комплексами (АУЕК), яку знову очолив проф. Чермалих В.М. (а з 2006 року професор Розен В.П.) та кафедру гірничої електромеханіки («електромеханічного обладнання енергоємних виробництв (ЕМОЕВ)», керівник проф. Шевчук С.П.). А в 2021 році, у зв’язку з масштабною реорганізацією структурних підрозділів університету, колективи кафедри АУЕК та ЕМОЕВ утворили спільну кафедру автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів, яку в 2022 році очолив д.т.н., проф. Бойченко С. В. Сьогодні кафедра продовжує та розвиває традиції науково-педагогічного колективу та наукової школи, закладені професором Чермалих В.М.