Успішне виконання завдань «Capacity Building for a New Generation of Scientists in Energy Security and Climate Neutrality»

Успішне виконання завдань грантового Advanced Study Institutes (ASI) «Capacity Building for a New Generation of Scientists in Energy Security and Climate Neutrality» в рамках виконання грантової програми NATO «Science for Peace and Security Programme»

З 8 по 16 жовтня 2024 року наукова команда кафедри АЕМК спільно з представниками кафедри геоінженерії НН ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського організувала воркшоп у Advanced Study Institutes (ASI) “Capacity Building for a New Generation of Scientists in Energy Security and Climate Neutrality” (https://events.gteportal.eu/energy_climate/) за технічним завданням здобутої спільно з Budapest University of Technology and Economics (BME, Hungary) (Scientific Association for Mechanical Engineering)) грантової програми НАТО «Наука для миру та безпеки». Основна мета ASI – обмін досвідом заради консолідації молодих вчених для вирішення проблем енергетичної безпеки та кліматичної нейтральності на глобальному та регіональному рівнях. Організаційний комітет від КПІ також представляли співробітники кафедри економіки та підприємництва факультету менеджменту та маркетингу. Представники організаційного комітету КПІ ім. Ігоря Сікорського змогли об’єднати та представити в рамках цього заходу збірну команду науковців-лекторів від України, які репрезентували передові науково-методичні матеріали від Державного університету «Житомирська Політехніка», Національного транспортного університету, Енергетичної асоціації “Українська Воднева Рада”, також партнерів від Європейської співдружності від Technical University of Kosice (Slovakia), Institute of Aviation (Warsaw, Poland), Vilnius Gediminas Technical University (Lithuania). У рамках цього заходу було репрезентовано низку навчальних курсів від 49 запрошених основних доповідачів з НАТО та країн-партнерів НАТО, які ділилися передовим досвідом з питань, що стосуються НАТО, у тому числі молоді вчені з відповідним досвідом у темі запропонованих курсів у 6 секціях.

Організаційний комітет і провідні лектори української делегації представляли висококваліфіковані фахівці (Сергій Бойченко, Стефан Зайченко, Ірина Шкільнюк, Анна Яковлєва, Олена Ган, Софія Жолтайли, Наталія Шевчук, Вікторія Хрутьба, Ірина Коцюба-Пацева, Оксана Рибак, Ігор Пацев, Олександр Запорожець, а також Jonas Matijosius, Pavol Kurdel, Ярослав Кріль).

Мультирегіональне представництво у ASI свідчить про згуртованість глобального суспільства навколо проблем енергетичної безпеки та кліматичної нейтральності, що пріоритетно підтримує НАТО. Передові лекції- презентації, конструктивні дискусії надзвичайно збагатили усіх учасників неоціненним досвідом, яким ділилися представники різних країн. Унікальною була лекція представника Єврокомісії – Lea Sophie Vink, Head of Human Performance Austro Control (Vienna), Deputy Chairwoman European Commission Expert Group on the Human Dimension in Aviation.

Цей івент став черговим кроком до зміцнення міжнародної співпраці між науковцями та практиками в галузі енергоефективності, енергетичної безпеки, декарбонізації і технологій досягнення кліматичної нейтральності у контексті Доктрини сталого розвитку. Також він став платформою для майбутніх спільних проєктів і грантових програм, що було обговорено з учасниками під час комунікативних зустрічей, зокрема участь в міжнародній науково-технічній конференції «Теорія та практика раціонального використання традиційних і альтернативних палив» (червень 2025 р.) – http://chemmotology.kpi.ua, а також Конкурсі наукових робіт молодих науковців з міжнародною участю «Інтелект молоді. Раціональне природокористування та новітні енергоефективні технології» (17-18 жовтня 2024 р.) – https://www.facebook.com/intelectmolodi?locale=uk_UA.

Під час обговорень на ASI науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського презентували проєктний офіс з лабораторною інфраструктурою (Сергій Бойченко) та поінформували учасників про виконання міжнародного проєкту HORIZON-MISS-2023-CIT-02 «Associating Ukrainian cities to the Climate-neutral and smart cities Mission» за програмою HORIZON-CSA (Стефан Зайченко).

Надзвичайну роботу з організації ASI виконали представники приймаючої сторони – Budapest University of Technology and Economics (BME, Hungary) (Scientific Association for Mechanical Engineering)) – Dr. Krisztina Bardos and Dr. Utku KALE, які забезпечили теплий комфортний прийом і висококваліфіковану організацію заходу!

Реєстраційна форма для абітурієнтів
Молодий вчений року
Центр міжнародної освіти
Відділ академічної мобільності
Що таке інжиніринг інтелектуальних електротехнічних та мехатронних комплексів

Матеріально-технічне забезпечення кафедри АЕМК